ژل شستشو صورت نئودرم
ژل شستشوی صورت و مهمترین ویژگی‌های آن برای انواع پوست
می 17, 2020
روتین مراقبت از پوست ویژه پوست چرب و خشک
اهمیت روتین مراقبت از پوست و آموزش استفاده از محصولات پوستی
ژوئن 30, 2020

تفاوت میسلار واتر و ژل شستشو و کاربرد آن‌ها برای سلامتی پوست

تفاوت میسلار واتر و ژل شستشوی صورت

پوست ما به صورت روزانه در معرض آلودگی‌های آسیب رسان زیادی مثل گرد و غبار، مواد شیمیایی، ویروس‌ها، باکتری‌ها و غیره قرار می‌گیرد. این آلودگی‌ها به شدت روی سلامتی پوست شما به ویژه در نواحی حساسی مثل پوست صورت تاثیر گذاشته و منجر به انواع بیماری‌های پوستی می‌شوند. بنابراین استفاده از میسلار واتر و ژل شستشوی صورت  برای حفظ سلامتی پوست روزی دوبار ضروری است. اما تفاوت میسلار واتر و ژل شتسشو چیست و کاربرد آن‌ها برای سلامت چگونه است، سوالاتی است که در این مقاله به آن پاسخ خواهیم داد.

تفاوت میسلار واتر و ژل شستشو چیست؟

تفاوت‌های میسلار واتر و ژل شستشو را می‌توان به تفاوت در کارکرد، کاربرد و ساختار تقسیم کرد.

ساختار میسلار واتر و ژل شستشو

میسلار واتر کاملا بر پایه آب بوده و در آن از مواد شیمیایی استفاده نشده یا بسیار کم استفاده شده است. در حالی که در ژل شستشو از مواد شیمیایی شوینده غیر صابونی استفاده می‌شود و ممکن است بر پایه روغن یا آب باشد.

تفاوت از نظر کارکرد

میسلار واتر با پدیده میسل سازی، آلودگی‌ها را دور هم تجمیع کرده و با تشکیل یک توده نسبتا بزرگ آن‌ها را از روی صورت شما جدا خواهد کرد.

ژل شستشوی صورت بدون تجمیع آلودگی‌ها به منافذ پوست نفوذ و با حل کردن آلودگی‌ها در خود، آن‌ها را از روی صورت شستشو می‌کند.

تفاوت از نظر کاربرد

تفاوت میسلار واتر و ژل شستشو از نظر کاربرد این است که، میسلار واتر به عنوان فاز اولیه پاک کردن آرایش بیشتر کاربرد دارد ولی ژل شستشو را می‌توان برای شستشوی صورت بعد از فاز اولیه پاک کردن آرایش استفاده کرد. ژل شستشوی صورت برای شستشوی معمول و روزانه صورت نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد.

کاربرد همزمان میسلار واتر و ژل شستشو

بهتر است برای داشتن صورتی تمیز و بدون مشکل ابتدا با استفاده از میسلار واتر نئودرم صورت خود را پاک کرده و سپس با انتخاب ژل شستشو مناسب صورت خود (پوست چرب یا پوست خشک تا نرمال) آن را شستشو دهید. پس از شستشو بهتر است صورت خود را با استفاده از یک آبرسان مرطوب کنید.

به نظر شما تفاوت میسلار واتر و ژل شستشو در چیست؟

آیا از میسلار واتر جنتل پیوریفایر و ژل شستشوی صورت آن استفاده کرده‌‌اید؟

لطفا نظرات خود را با ما و سایر خوانندگان در میان بگذارید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.