Razi Conference 3
کنگره بین المللی سالیانه پوست رازی
دسامبر 5, 2018
moisturizing cream
چطوری پوست من را نرم می کنی؟
دسامبر 18, 2018

مراقبت از پوست و مو با محصولات نئودرم

Skin rejuvenation

Skin rejuvenation

 

پوست و مو دو از مهم‌ترین قسمت‌های بدن هستند که هم در زیبایی ظاهری تأثیر دارند و هم سلامت آن‌ها در حفظ روحیه و شادابی ما تأثیر بسزایی دارد. با وجود آن که مراقبت از پوست و مو کار چندان دشواری نیست، اما هنوز بسیاری از افراد از ضرورت این مراقبت چیز زیادی نمی‌دانند و برخی هم که از اهمیت آن آگاهی دارند، نمی‌دانند دقیقاً باید چگونه این مراقبت‌ها را انجام دهند. این سردرگمی گاه به حدی است که افراد با وجود آن که در صدد مراقبت از پوست و موی خود هستند، اما به دلیل عدم آگاهی کافی از روش‌های درست و استفاده از محصولات مناسب پوست و مو، به این قسمت‌ها آسیب‌هایی را وارد می‌کنند؛ آسیب‌هایی که گاه جبران آن‌ها بسیار مشکل بوده و یا اثرات آن‌ها هیچ گاه از بین نخواهد رفت. بسیاری از افراد از محصولات آرایشی و بهداشتی استفاده می‌کنند؛ آن‌ها برای حفاظت از پوست خود در برابر آفتاب از کرم ضد آفتاب استفاده می‌کنند و یا برای رفع خشکی پوست به استفاده از کرم‌های مرطوب کننده روی می‌آورند. اما واقعاً آیا همه کرم‌های ضد آفتاب یا کرم‌های مرطوب کننده موجود در بازار از کیفیت بالایی برخوردارند؟ آیا افراد از پیامدهای استفاده از محصولات بی کیفیت که ممکن است به قیمت ارزانی هم به فروش برسند، آگاهی دارند؟ در انتخاب محصولات مرتبط با پوست و مو باید به چه معیارهایی توجه کرد؟ چرا استفاده از محصولات مختلف یک برند نسبت به استفاده از محصولات برندهای مختلف ارجحیت دارد؟ این سؤالات و سؤالات دیگری از این دست ذهن بسیاری از افراد را به خود مشغول کرده‌اند و گاه آن‌ها را در انتخاب محصولات سردرگم می‌کند. در این مقاله قصد داریم با پاسخ دادن به این سؤالات، آگاهی شما را نسبت به مراقبت‌های پوست و مو افزایش دهیم.

سلامتی شما محل آزمون و خطا نیست!

 

حقیقت آن است که بازار محصولات بهداشتی و آرایشی چندان کنترل شده نیست و سودجویان زیادی هستند که با تولید و فروش محصولات بی کیفیت در صدد سوء استفاده از اعتماد جامعه برمی آیند. در این میان بسیاری از افراد به دلیل پیچیده بودن محصولات آرایشی و بهداشتی نمی‌توانند تفاوت محصولات اصل از محصولات تقلبی را تشخیص دهند و با خرید محصولات بی کیفیت هم پول خود را هدر می‌دهند و هم مهم‌تر از آن، سلامتی خود را به خطر می‌اندازند. سلامت بدن ما مهم‌ترین موضوعی است که باید به آن توجه داشته باشیم و نمی‌توان درباره آن با آزمون و خطا عمل کرد؛ زیرا ممکن است استفاده از یک کرم نامرغوب لطمه‌های جبران‌ناپذیری را به پوست ما وارد سازد. در نتیجه باید برای خرید محصولات آرایشی و بهداشتی حساسیت فوق‌العاده‌ای به خرج دهیم. اما چگونه می‌توان محصولات با کیفیت را تشخیص داد و چه معیارهایی برای خرید این محصولات باید در نظر گرفت؟ در ادامه به این سؤالات پاسخ خواهیم داد.
به جای خرید از برندهای مختلف یک برند انتخاب کنید
واضح است که ما نیازهای متنوعی در زمینه سلامتی خود داریم و باید محصولات مختلفی مانند کرم‌های ضد آفتاب، کرم‌های پوست، شامپو، خمیردندان و غیره را خریداری کنیم. معمولاً بسیاری از ما به دلایل مختلف خریدهای خود را از برندهای متفاوتی انجام می‌دهیم. برای مثال ممکن است شامپوی خود را از یک برند بخریم و کرم‌های مرطوب کننده را از برندی دیگر. این کار البته به خودی خود چندان مشکلی ندارد؛ اما مسئله‌ای که باید به آن توجه کرد آن است که این محصولات مختلف ممکن است با یکدیگر سازگار نباشند. باید بدانید که هر شرکت تولید کننده برای خودش اصولی معین دارد و در انتخاب متخصصان تولید و متخصصان سلامت از معیارهای خاصی پیروی می‌کند. بنابراین شرکتی که تولید کننده ده‌ها محصول است، استاندارد خاصی را در تولید آن محصولات اعمال می‌کند که این استانداردها در نهایت تأثیر مثبتی بر سلامتی می‌گذارند؛ این در حالی است که استفاده از محصولات برندهای مختلف ممکن است بدن را به نوعی چندگانگی دچار کرده و در نهایت بین قسمت‌های مختلف نظیر هورمون‌ها ناهماهنگی به وجود آورد. انتخاب یک برند برای برطرف کردن نیازهای مختلف یکی از اصولی‌ترین راه‌های انتخاب و خرید محصول است و تجربه نشان داده که افرادی که پس از تحقیقات کافی به یک برند اعتماد می‌کنند در انتخاب محصول و استفاده از محصولات با کیفیت موفق‌تر هستند.
چرا نمی‌توان به هر برندی اعتماد کرد؟
همان طور که اشاره شد، انتخاب محصولات آرایشی و بهداشتی با کیفیت کار چندان راحتی نیست؛ تنوع بالای محصولات در بازار از یک سو و عدم کنترل همه جانبه بر توزیع محصولات با کیفیت از سوی دیگر کار انتخاب یک محصول مناسب را برای مشتریان دشوار ساخته است. ضمن آن که بسیاری از افراد نمی‌دانند که در انتخاب محصولات آرایشی و بهداشتی مورد نیاز خود باید به چه نکاتی توجه کنند؛ برای نمونه بیشتر افراد تصور می‌کنند که برای محافظت از پوست خود در برابر آفتاب تنها کافی است که یک کرم ضد آفتاب خریداری کنند! آن‌ها نه تنها به برند سازنده کرم ضد آفتابی که می‌خواهند خریداری کنند، چندان توجهی نشان نمی‌دهند، بلکه حتی از نیاز واقعی خود به یک کرم ضد آفتاب بی خبرند و نمی‌دانند که انواع مختلف کرم ضد آفتاب برای افراد با پوست متفاوت وجود دارد. بسیار مشاهده شده که افراد کرم ضد آفتابی را خریداری می‌کنند و پس از استفاده نه تنها نتیجه مطلوبی نمی‌گیرند بلکه به پوستشان نیز آسیب می‌رسانند. بسیاری از برندهای تولید کننده چندان توجهی به تنوع مخاطبان خود از نظر سلیقه و نیاز نشان نمی‌دهند و تنها به درآمدزایی و سود بیشتر فکر می‌کنند.

انتخاب یک برند و وفاداری به آن چه مزایایی دارد؟

 

همه ما قبل از انتخاب و خرید محصولات مختلف درباره آن‌ها کم و بیش شناخت داریم و کمی تحقیق می‌کنیم. این تحقیقات ممکن است شامل ترکیبات مورد استفاده، کیفیت محصول، تجربه‌های موفق و ناموفق دیگران و قیمت آن‌ها باشد و یا موارد دیگری که برای هر شخص متفاوت است. یکی از مزایای وفاداری به یک برند آن است که کار تحقیقات یک‌بار برای همه محصولات انجام می‌گیرد. در حقیقت شما وقتی از کیفیت یک برند مطمئن باشید، دیگر نیازی نیست برای تک‌تک محصولاتی که می‌خواهید خریداری کنید، تحقیقات چندباره به عمل آورید. این در حالی است که اگر پنج محصول را از پنج برند متفاوت بخواهید خریداری کنید، باید برای هرکدام به صورت جداگانه تحقیقاتی را انجام دهید که این کار زمان و انرژی زیادی را از شما خواهد گرفت. ضمن آن که مکانیسم بدن ما به گونه ای طراحی شده که نسبت به استفاده از محصولات ثابت هماهنگی و سازگاری پیدا می‌کند؛ برای نمونه اگر شما همیشه از یک کرم ضد آفتاب استفاده کنید نتیجه بهتری خواهید گرفت تا اینکه کرم‌های مختلف را امتحان کنید؛ زیرا بدن شما نسبت به یک محصول معین سازگاری پیدا می‌کند اما در استفاده از محصولات مختلف ممکن است سازگاری خود را از دست بدهد؛ به ویژه اگر برخی از محصولات مورد استفاده کیفیت نداشته باشند این سازگاری به طور مخربی از بین خواهد رفت و عوارضی را به دنبال خواهد داشت. البته روشن است که هیچ گاه نمی‌توان برای رفع همه نیازهای خود یک برند را انتخاب کرد؛ زیرا دامنه تولیدات هیچ برندی آن قدر جامع نیست که تمام محصولات مورد نیاز ما را در بر بگیرد؛ اما به هرحال تا حد امکان می‌توان از سبد محصولات برندها بر حسب موضوع استفاده کرد.

چرا نئودرم یک برند قابل اطمینان است؟
نئودرم برندی است که حدود 5 سال از فعالیت آن می‌گذرد و یک برند جدید در حوزه محصولات آرایشی و بهداشتی محسوب می‌شود. جدید بودن این برند از آن جهت که در تولید محصولات از آخرین استانداردهای روز دنیا بهره گرفته قابل توجه است. شعار اصلی این برند «حس اطمینان در یک قطره» است که اشاره به تأثیر قابل توجه قطره‌ای از دریای محصولات امن، با کیفیت و تولید شده توسط برندی معتبر دارد. فرآورده‌های تخصصی نئودرم در حوزه مراقبت از پوست و مو تولید می‌شوند که در این فرآیند از بهترین مواد اولیه معتبرترين شرکت‌های بین‌المللی و جدیدترین فرمولاسیون‌های روز دنیا بهره گرفته می‌شود. کیفیت بالای محصولات نئودرم در کنار تنوع محصولات، زیبایی ظاهری و بسته‌بندی‌های شیک و جذاب در مجموع دست به دست هم داده‌اند تا این برند را به یکی از پرطرفدارترین برندهای حوزه تخصصی پوست و مو تبدیل سازند.

چه کسانی می‌توانند از محصولات نئودرم استفاده کنند؟

مخاطبان نئودرم عموم آقایان و خانم‌هایی هستند که به سلامت و زیبایی خود اهمیت می‌دهند؛ از آنجایی که محصولات نئودرم به طور ویژه بر حوزه تخصصی پوست و مو متمرکز شده است، آن دسته از افرادی که به دنبال موهایی لطیف و مستحکم و پوستی نرم و لطیف هستند از جمله مخاطبان اصلی محصولات به شمار می‌روند. در این میان خانم‌ها با حساسیت‌های ویژه‌ای که نسبت به سلامت پوست و مو و زیبایی خود دارند، طیف مهمی از مخاطبان محصولات نئودرم محسوب می‌شوند. همچنین کلیه افرادی که به هر دلیل از جمله کار یا شرایط جغرافیایی محیط زندگی خود در معرض آسیب‌های پوستی و آسیب‌های مربوط به مو هستند. استفاده از انواع محصولات این برند مانند کرم‌های پوست، کرم‌های ضد آفتاب، شامپوها و … به سلامت کلیه افراد خانواده کمک شایانی می‌کند و آن دسته از والدینی که از بابت سلامت پوست و موی فرزندان خود نگران هستند، می‌توانند با خیال راحت از این محصولات استفاده کنند.

نئودرم چه تفاوتی با محصولات مشابه دارد؟

یکی از ویژگی‌های منحصر به فرد محصولات برند نئودرم ایرانی بودن آن‌ها است؛ احتمالاً برخی افراد تصور می‌کنند که محصولات خارجی همواره نسبت به محصولات ایرانی کیفیت بالاتری دارند؛ فارغ از درست یا نادرست بودن این گزاره باید گفت به طور کلی در استفاده از محصولات آرایشی و بهداشتی استفاده از محصولات خارجی توصیه نمی‌شود. زیرا محصولات خارجی در فرآیند تولید از ترکیباتی استفاده می‌کنند که ویژه مردمان همان منطقه است؛ برای مثال سبک زندگی مردم کشور امریکا با سبک زندگی مردم کشوری مانند هند متفاوت است؛ به علاوه شرایط جغرافیایی این دو کشور نیز متفاوت است و به تبع نمی‌توان از محصولات یکسانی استفاده کرد. بنابراین یک فاکتور مهم در انتخاب محصولات مرتبط با پوست و مو توجه به ویژگی‌های جغرافیایی و یا به عبارتی ویژگی‌های بومی یک کشور است. باید گفت که محصولات برند نئودرم با افتخار ساخت ایران هستند که البته در فرآیند طراحی و تولید آن‌ها استانداردهای بین‌المللی و تکنولوژی روز دنیا به کار گرفته شده است. نکته دیگر تنوع بالای محصولات است که باعث ایجاد نوعی وفاداری در مشتریان نسبت به محصولات این برند شده است. شرکت نئودرم دامنه متنوعی از محصولات حوزه پوست و مو را تولید می‌کند؛ به گونه ای که بسیاری از افراد می‌توانند کلیه نیازهای خود در این حوزه را با خرید محصولات این شرکت برطرف کنند. در طراحی محصولات نئودرم به ویژگی‌های مختلف مصرف کنندگان اعم از نوع پوست و نوع مو توجه شده است و سعی شده تا برای هر طیف از مصرف کنندگان با ویژگی‌های مشابه، محصولات ویژه‌ای طراحی و تولید گردد. در ادامه به معرفی برخی از محصولات این شرکت که با استقبال بالایی روبرو هستند، خواهیم پرداخت.

نئودرم چه محصولاتی را تولید می‌کند؟

محصولات نئودرم بسیار متنوع اند. در این قسمت فهرستی از مهم‌ترین محصولات نئودرم را خواهیم آورد و در بخش بعدی به توضیح چگونگی تأثیرگذاری این محصولات بر سلامت پوست و مو خواهیم پرداخت.

1- كرم ضد آفتاب فاقد چربي (هايلي پروتكتيو)

2- كرم ضد آفتاب (هايلي پروتكتيو)

4- کرم مرطوب کننده

4- کرم ضدچروک

5- کرم لایه‌برداد

6- کرم جوان‌کننده

7- کرم ضدقرمزی

8- کرم دور چشم

9- كرم دست و ناخن؛ رينوتريو اوليو دكس ( زيتون )

10- كرم دست؛ رينوتريو هانی شی

11- کرم ناخن؛ رينوال اينتنس

12- بالم لب؛ سوتينگ ريپير (ترميم كننده)

13- کرم پا؛ رينوتريو حنا و نعنا

14- شامپو ضدریزش

15- شامپو ضد شوره

نئودرم چگونه به زیبایی و سلامت پوست و مو کمک می‌کند؟

محصولات نئودرم به دو دسته کلی محصولات مرتبط با پوست و محصولات مرتبط با مو تقسیم می‌شوند. محصولات مرتبط با پوست را می‌توان به انواع کرم‌های مرطوب کننده، کرم‌های ضد آفتاب، کرم‌های مخصوص ترک خوردگی پا، کرم‌های دست و ناخن و کرم مخصوص لب که اصطلاحاً بالم لب نامیده می‌شود، دسته‌بندی کرد. کرم‌های ضد آفتاب خود در دو نوع کرم‌های ضد آفتاب فاقد چربی و کرم‌های ضد آفتاب معمولی تقسیم می‌شوند که کرم‌های ضد آفتاب فاقد چربی برای پوست‌های چرب مناسب بوده و کرم‌های ضد آفتاب معمولی توسط افراد دارای پوست غیر چرب مورد استفاده قرار می‌گیرند. کرم‌های مخصوص ترک خوردگی پا با داشتن ترکیبات طبیعی نظیر ویتامین E، گلیسیرین و عسل به نرمی پوست کف پا کمک کرده و ترک خوردگی‌های موجود را بهبود می‌بخشند که برای این منظور می‌توانید از کرم ضد ترک پا نئودرم استفاده کنید. یکی از محصولات استثنایی برند نئودرم بالم لب است که برای ایجاد لطافت و نرمی در لب طراحی و تولید شده است. بسیاری از افراد ممکن است به دلایل مختلف دچار خشکی لب شوند و در نتیجه بر روی لب‌ها یا در نواحی پیرامونی دهان زخم‌هایی ایجاد شود. استفاده از بالم لب از بروز این مشکلات پیشگیری کرده و با نرم کردن لب‌ها به سلامت و زیبایی آن‌ها کمک می‌نماید. کرم‌های مرطوب کننده نیز برای از بین بردن خشکی پوست در نواحی مختلف بدن مورد استفاده قرار می‌گیرند. در کنار کرم‌های مرطوب کننده، محصولی هم برای از بین بردن مشکلات مربوط به خشکی ناخن‌ها و پوسته پوسته شدن نواحی اطراف آن‌ها تولید شده که ضمن استحکام بخشی به ناخن‌ها، آن‌ها را شفاف و انعطاف‌پذیر می‌سازد. دسته دیگر از محصولات نئودرم مربوط به سلامت و تقویت مو می‌شوند؛ در رابطه با موها معمولاً افراد به دنبال راهکارهایی هستند تا به موهای خود استحکام بخشیده و رشد آن‌ها را افزایش دهند. ضمن آن که لطافت بخشی و نرم کردن موها خواسته همه افراد است. در این زمینه شامپوهای ضد شوره سر و ضد ریزش موی نئودرم محصولاتی استثنایی محسوب می‌شوند که می‌توانند با تأمین منابع مغذی ریشه‌های مو، فولیکول را تقویت کرده و پیاز مو را قوی سازند. شامپوهای ضد شوره سر نئودرم نیز دارای ترکیبات ضد قارچی هستند که ضمن جلوگیری از پوسته پوسته شدن، از رشد هر گونه باکتری در بین موها و در پوست سر جلوگیری می‌کنند.

جمع بندی

استفاده از محصولات نئودرم می‌تواند در میان مدت و بلندمدت تأثیرات قابل توجهی را بر سلامت پوست و موی افراد بگذارد. ضمن آن که قیمت محصولات نئودرم نسبت به کیفیت آن‌ها در سطح مناسبی قرار دارد و کلیه افرادی که به سلامت خود اهمیت می‌دهند می‌توانند نسبت به خرید محصولات اقدام کنند. محصولات نئودرم در کلیه داروخانه‌ها و فروشگاه‌های معتبر محصولات آرایشی و بهداشتی قابل خریداری هستند. برای آشنایی و مشاهده ویژگی‌های محصولات می‌توانید به سایت شرکت نئودرم مراجعه نمایید و در ضمن از مطالعه مقالات مفید مرتبط نیز بهره‌مند گردید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.