10 روش برای اینکه دستان زیبا، نرم و جوانی داشته باشید (حتی بدون مانیکور)
جولای 29, 2019
لب‌های زیبا
بالم لب
سپتامبر 2, 2019

ضد قرمزی صورت

قرمزی پوست

Skin redness

 
شاید برای شما نیز بار‌ها اتفاق افتاده باشد که صورت شما دچار قرمزی شدید شود. معمولا پوست صورت بسیار حساس بوده و سریعا در اثر ایجاد یک اختلال دچار قرمزی بیش از حد می‌شود. این قرمزی تنها در صورت اتفاق نمی‌افتد، بلکه ممکن است در تمامی قسمت‌های بدن ایجاد شود. کرم ضد قرمزی شاید راه‌کار مناسبی باشد. اما باید در ابتدا دلیل ایجاد این قرمزی را تشخیص دهید. شاید حتی با خرید یک برند معتبر همانند کرم ضد قرمزی نئودرم نیز مشکل شما حل نشود و نیاز به دکتر داشته باشید.

دلایل مختلفی ممکن است باعث ایجاد قرمزی پوست شوند. حتی بر برخی موارد یک بیماری پوستی مزمن شاید عامل اصلی ایجاد این قرمزی باشد. به همین دلیل باید پیش از هرچیز در مورد دلیل ایجاد این قرمزی تحقیق کنید و عوامل مختلف را بررسی نمایید.

چرا پوست ما دچار قرمزی می‌شود؟
قرمزی پوست در اثر دلایل مختلف ایجاد می‌شود. به همین دلیل پیش از اینکه دست به کار شوید و از کرم ضد قرمزی نئودرم استفاده کنید، باید دلایل مختلف ایجاد قرمزی پوست را بررسی کنید.

- آفتاب سوختگی

رایج‌ترین دلیل قرمزی پوست، آفتاب سوختگی است. زمانی که دچار آفتاب سوختگی شوید، پوست شما به شدت قرمز می‌شود. شاید آفتاب آنقدر که تصور می‌کنید گرم و سوزان نبوده، اما اشعه‌های مضر آن قادر هستند تا به پوست شما آسیب برسانند. اگر بدون هیچ‌گونه محافظتی در مقابل نور خورشید بایستید، قطعا دچار سوختگی حاد خواهید شد.

بهتر است به هیچ وجه بدون کرم ضدآفتاب به مدت طولانی در معرض نور خورشید قرار نگیرید. سوختگی و قرمزی پوست را شاید بتوان با مصرف کرم ضد قرمزی حل کرد، اما درمان سرطان پوست کار بسیار دشواری است. به همین دلیل اصلا نباید نور خورشید را دست کم بگیرید.

 
 
کرم ضد قرمزی
 


• علائم سوختگی آفتاب چیست؟

برای اینکه نگرانی شما رفع شود و مطمئن شوید که دلیل اصلی قرمزی پوست شما آفتاب سوختگی است، باید به دنبال علائم آن باشید.
1. در درجه اول اینکه درد و سوزش تا دو ساعت بعد از حضور در سایه ایجاد خواهد شد.

2. پوست شما به صورت کامل قرمز و متورم شده و سوزش بسیار زیادی را خواهد داشت.

3. در صورت تماس چیزی با پوست‌تان، سوزش شدیدی را احساس خواهید کرد.

4. در برخی مواد حتی ممکن است پوست شما دچار تاول نیز شود.

5. پوسته پوسته شدن پوست‌ یکی از رایج‌ترین علائم آفتاب سوختگی است.

استفاده از کرم ضد قرمزی نئودرم در این زمینه می‌تواند مثمر ثمر باشد. به همین دلیل بهتر است در صورت بروز آفتاب‌سوختگی، در اولین فرصت از کرم ضد قرمزی استفاده نمایید.- درماتیت سبورئیک

درماتیت سبورئیک در حقیقت نوعی از اگزما است. این بیماری باعث ایجاد سوزش، حساسیت و قرمزی پوست می‌گردد. معمولا این قرمزی بیشتر روی صورت بیمار نمایان می‌شود. این بیماری حتی در کودکان نیز به چشم می‌خورد. در اکثر موارد جوش‌های قرمز زیادی روی پوست نمایان می‌شوند و لکه‌های بزرگ قرمزی روی پوست شکل می‌گیرند.

• علائم ابتلا به درماتیت سبورئیک

1. پدیدار شدن تاول‌های بزرگ

2. ایجاد جوش‌های بزرگ قرمز

3. خشکی و تورم پوست

4. حالت ناهموار و فلس مانند شدن پوست

5. پوسته پوسته شدن پوست

در صورتی که مبتلا به درماتیت سبورئیک شده باشید، کرم ضد قرمزی روشی مناسب برای درمان شما نخواهد بود. در این مورد باید به پزشک مراجعه کرده و حتما به دنبال روش درمانی مناسب باشید. البته این کرم می‌تواند قرمزی پوست شما را کاهش دهد، اما برای درمان کامل نیاز به پزشک خواهید داشت.

- قرمزی در اثر گرما

برخی موارد ممکن است در معرض تابش مستقیم نور خورشید نباشید، اما هوای اطراف شما بسیار گرم و شرجی باشد. در این موارد هوای گرم باعث می‌شود تا خون زیاد داخل مویرگ‌های زیر پوستی شما تجمع پیدا کند. معمولا این قرمزی درد زیادی ندارد و بیشتر احساس سوزش یا خارش خفیفی خواهید داشت. اگر دچار چنین مشکلی شدید، کرم ضد قرمزی بهترین کارایی را برای شما دارد.

 
 
 


بیماری پوستی شوید، پوست صورت شما دچار سوزش، خارش و قرمزی شدید خواهد شد. معمولا حجم زیادی از صورت شما قرمز خواهد شد، شاید اندازه این قرمزی حدودا به اندازه یک کف دست باشد. نکته‌ای که در مورد روزاسه حتما باید بیان کرد، این است که روزاسه ممکن است دائمی شود!

اگر در همان مراحل ابتدایی اقدام به درمان روزاسه نمایید، می‌توان درمان روزاسه را انجام داد، اما اگر اینطور نباشد، ممکن است تا آخر عمر این قرمزی همراه باقی بماند. انواع مختلفی از روزاسه وجود دارد که احتمال همیشگی شدن این لکه در انواع مختلف تفاوت دارد. اگر قرمزی پوست شما مدت زمانی طولانی پا برجا باقی ماند و حتی با مصرف کرم ضد قرمزی هم تسکین پیدا نکرد، احتمال دارد بیماری شما روزاسه باشد که با کرم ضدقرمزی درمان نخواهد شد.

معمولا روزاسه دردی مشابه سوزش گزش یک حشره را دارد. زمانی که از عدم گزیده شدن توسط حشرات اطمینان داشتید، می‌توان به روزاسه شک کرد. در نتیجه اگر صورت شما دچار التهاب، سوزش، خارش، جوش و قرمزی شدید شد و حس این را داشتید که انگار یک حشره شما را گزیده در صورتی که اینطور نیست و هیچ اثری از گزش حشره وجود ندارد، بهتر است سریعا به پزشک مراجعه کنید و از او بخواهید که مبتلا شدن شما به روزاسه را بررسی کند.

- پسوریازیس

پسوریازیس یک بیماری مزمن و بسیار ناگوار است. ابتلا به پسوریازیس در ابتدا خود را با قرمزی و خارش بیش از حد پوست نشان می‌دهد. این قرمزی به تدریج بزرگ و بزرگ‌تر می‌شود و در انتها ظاهری فلس مانند پیدا می‌کند. پسوریازیس در حقیقت زمانی به وجود می‌آید که بدن اقدام به تولید سلول‌های پوستی بیش از حد نیاز می‌کند.

در این مواقع لایه‌های پوستی بیش از حد باعث ایجاد تورم، خارش، قرمزی و بافتی شبیه فلس ماهی می‌شوند. در حقیقت درمانی برای پسوریازیس وجود ندارد.

- زونا

اگر در گذشته دچار آبله مرغان شده باشید، ویروس زونا قادر است روی بقایای این ویروس سوار شده و به شکل جدیدی باعث آسیب به پوست شما شود. شاید اکثر ما با زونا آشنا باشیم. زونا با جوش‌هایی همانند تاول‌های قرمز آب‌دار روی کمر، شکم و به صورت کل تن آغاز می‌شود.
با اینکه این جوش‌ها اکثرا روی بدن شکل می‌گیرند، اما در موارد حاد ممکن است این قرمزی و جوش به صورت نیز برسد.
درد جوش‌های زونا بسیار زیاد بوده و در برخی موارد بیماران ادعا می‌کنند که واقعا دیگر تحمل این درد سوزش و خارش را ندارند. زونا یک ویروس بوده و باید شاید حدود یک ماه باید صبر کنید تا به صورت کامل نابود شود.
درمان خاصی به جز مسکن وجود ندارد تا دوره بیماری به صورت کامل طی شود.

 
 
کرم ضد قرمزی سوتینگ سنسی رد
 


- لوپوس

یکی از بیماری‌های مزمن نقص سیستم ایمنی بدن لوپوس نام دارد. نام این بیماری از کلمه “Lupus” لاتین به معنای "گرگ" گرفته شده است. متاسفانه لوپوس باعث می‌شود تا سیستم ایمنی بدن دچار اختلال شود. در اثر این اختلال، سیستم ایمنی به جای حمله به عوامل خارجی، به اشتباه بافت بدن را مورد حمله قرار می‌دهد. همین مساله باعث می‌شود تا بافت بدن به تدریج مورد آسیب شدید قرار بگیرد.

این آسیب ممکن است به شکل قرمزی پوست روی صورت نمایان شود.
جالب است بدانید که لوپوس باعث ایجاد قرمزی پوست به شکل یک الگوی خاص می‌شود. در اکثر موارد کسانی که دچار لوپوس شده باشند، پوست صورت آن‌ها به شکل الگوی پروانه‌ای ملتهب می‌شود. این پوست التهاب را می‌توان با مصرف دارو کنترل کرد اما از بین بردن آن در گرو از بین رفتن بیماری است.

- آلرژی به دارویی خاص

معمولا مصرف برخی دارو‌ها می‌توانند باعث حساسیت شما شوند. این حساسیت در قالب‌های مختلف بروز پیدا می‌کند. گاهی ممکن است این آلرژی همراه با حساسیت پوستی بروز پیدا کند. زمانی که به واسطه مصرف یک دارو دچار حساسیت، خارش یا قرمزی پوست گشتید، حتما این مساله را به دکتر خود اطلاع دهید. البته بهتر است بدون اطلاع پزشک خود مصرف آن دارو را قطع نکنید. برخی از این دارو‌ها شامل موارد زیر هستند: • پنسیلین یا سایر آنتی بیوتیک‌ها

• دارو‌های درمان صرع

• دارو‌های شیمی‌درمانیر

• دارو‌های ضد التهابی همانند بروفن یا آسپرین

کرم ضدقرمزی نئودرم درمورد حساسیت های تماسی مانند مایع های شوینده، می تواند موثر باشد.

- سلولیت

در حقیقت این سلولیت با خطوط چربی روی پوست تفاوت دارد. سلولیت یک نوع بیماری و عفونت پوستی مزمن است. اگر قسمتی از پوست شما دچار عفونت شود و آن را به سرعت درمان نکنید، سلولیت ایجاد خواهد شد. سلولیت در ابتدا با خارش، سوزش و قرمزی پوست همراه است و به تدریج عفونت نمایان می‌شود.

• علائم سلولیت چیست؟

علائم سلولیت کاملا منحصر به فرد هستند و می‌توانید به سرعت آن را تشخیص دهید.

1. درد

2. حس سرما

3. خستگی

4. عرق سرد

5. حالت تهوع

6. خواب آلودگی

توجه داشته باشید که تمامی اینها همراه با سوزش، خارش و قرمزی پوست خواهند بود.

- تب اسکارلت

تب اسکارلت یک بیماری باکتریایی واگیر‌دار است. این بیماری اغلب در کودکان و نوزادان به چشم می‌خورد. ضعف سیستم ایمنی در بزرگسالان نیز ممکن است به تب اسکارلت ختم شود. در این بیماری پوست صورت بسیار قرمز می‌شود. سردرد، درد عضلانی، تب، گلو درد و عرق کردن بیش از اندازه دور گردن از علائم دیگر این بیماری هستند.

در صورتی که به بیماری تب اسکارلت مشکوک هستید، باید سریعا به پزشک مراجعه کنید. این بیماری بسیار واگیر‌دار است پس مراقب باشید. از طرف دیگر علاوه بر روش‌های درمانی پزشکی، می‌توانید از کرم ضد قرمزی استفاده کنید تا کمی از التهاب پوست کاهش پیدا کند.

- کهیر

کهیر معمولا در
اثر حساسیت روی پوست شما ایجاد می‌شود. بسیاری از افراد با مصرف ادویه‌جات یا تخم‌مرغ دچار کهیر پوستی می‌شوند. کهیر نوعی از حساسیت حاد پوستی است که فرد بیمار را دچار قرمزی پوست شدید، التهاب، ورم پوستی و خارش بسیار زیاد می‌کند. با مصرف دارو‌های مختلف ضد‌حساسیت می‌توان تا میزان زیادی از این التهاب و درد را کاهش داد.

 
 


بهترین راه حل برای کاهش قرمزی پوست چیست؟

روش‌های بسیار زیادی برای کاهش قرمزی پوست وجود دارند. برخی از این روش‌ها طبیعی و برخی دیگر به واسطه داروهای شیمیایی هستند. کرم‌های مختلفی برای کاهش قرمزی پوست ساخته شده و داخل بازار عرضه شده‌اند. در این میان دو ماده طبیعی اثر بسیار زیادی بر کاهش التهاب و قرمزی پوست دارند:

- گیاه کالاندولا

این گیاه را با نام گل همیشه بهار نیز می‌شناسند. عصار کالاندولا را از دیرباز برای کاهش علائم التهاب، خارش و سوزش پوستی تجویز می‌کردند. عصاره این گیاه باعث نرمی هرچه بیشتر پوست و کلاژن‌سازی بهتر خواهد شد. از طرفی، این گیاه با تنظیم میزان جریان خون در مویرگ‌های ریز زیر پوستی قادر به کنترل رنگ این مویرگ‌ها است. در بسیاری از موارد التهاب همین مویرگ‌ها باعث قرمزی پوست می‌شوند. عصاری این گیاه به سرعت از طریق پوست جذب شده و تاثیر معجزه‌آسایی دارد.

- نئوترازن

کمپلکس ترمیم‌کننده نئوترازن تقریبا تنها ماده‌ای در طبیعت است که می‌تواند فلور طبیعی پوست را تنظیم کند. این نوعی مکمل گیاه کالاندولا به شمار می‌آید. یعنی کالاندولا قادر به تنظیم مشکلات درونی بدن است و می‌تواند التهاب را کاهش دهد و از طرف دیگر نئوترازن فلور طبیعی پوست را تنظیم کرده و رنگ آن را یک دست و معمولی می‌کند.

در نتیجه اگر به دنبال یک کرم ضد قرمزی معتبر و مرغوب هستید، باید در قسمت ترکیبات به دنبال نام این دو ماده باشید. برند‌های معتبر لوازم آرایشی و بهداشتی، معمولا تلاش می‌کنند تا حتما از این دو ماده استفاده نمایند. به عنوان مثل کرم ضد قرمزی نئودرم نیز هر دوی این مواد را در ترکیبات خود دارد.

از طرف دیگر باید حتما توجه داشته باشید که گاهی استفاده از کرم ضد قرمزی نیز باعث حساسیت و التهاب پوست شما می‌شود! قطعا این یک اتفاق بسیار نا‌امید کننده است که کرم ضد قرمزی التهاب پوست شما را نه تنها بهبود ندهد، بلکه بر حجم آن بیافزاید. این مساله زمانی دیده می‌شود که در داخل کرم ضد قرمزی از موادی حساسیت‌زا همانند پارابن استفاده شده باشد.

پارابن نام ماده‌ای است که به عنوان نگه دارنده در صنعت لوازم آرایشی بهداشتی کاربرد دارد. برند‌های معتبر در حال حاضر تلاش کردند تا به صورت کامل این ماده را از ترکیبات حذف نمایند. در حال حاضر برند نئودرم نیز کرم‌های ضد قرمزی خود را فاقد پارابن و مخصوص پوست‌های حساس ارائه می‌دهد.

در نتیجه اگر دچار قرمزی پوست شدید، در گام نخست علائم را بررسی کنید و در صورت نیاز به پزشک مراجعه نمایید. در گام دوم برای کاهش التهاب، سوزش و قرمزی پوست‌تان، می‌توانید از کرم ضد قرمزی معتبری همانند کرم ضد قرمزی نئودرم استفاده نمایید. البته هیچ‌گاه مراجعه به پزشک را فراموش نکنید تا در صورت وجود یک بیماری مزمن، در همان مراحل اولیه تشخیص آن بیماری صورت بگیرد.
 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.