رهایی از چروک‌ها
کرم ضد چروک
سپتامبر 15, 2019
پوست سالم
لک‌های صورت و روش‌های درمان آن
سپتامبر 16, 2019

کرم دست و ناخن زیتون

کرم مرطوب کننده

کرم مرطوب کننده

 

آیا اصلا استفاده از کرم دست و ناخن زیتون به من کمکی می‌کند؟

متاسفانه به دلیل وجود برند‌های نامعتبر در بازار، شاید اعتماد ما به محصولاتی همچون کرم دست و ناخن از بین رفته باشد. بسیاری از افراد بر این باور هستند که چنین محصولاتی تنها یک حیله تبلیغاتی‌اند. البته حق با شماست، شاید شما هم به عنوان مثال از کرم دست مرطوب کننده برند خاصی استفاده کرده باشید و نتیجه بخش نبوده است. هر بار که چنین اتفاقات مشابهی می‌افتد، قطعا اعتماد شما به محصولات آرایشی بهداشتی کمتر خواهد شد. اما مساله اینجاست که در حقیقت شما انتخاب درستی نداشته‌اید.

علاوه بر وجود برند‌های مختلف در بازار، انواع مختلفی از چنین محصولاتی نیز وجود دارند. به عنوان مثال باید تناسب کرم با نوع پوست خود را در نظر بگیرید. با در نظر گرفتن چنین مسائلی، می‌توانید بیشترین سود را از کرم‌های مختلف آرایشی بهداشتی ببرید. اما واقعا از محصولاتی همچون مرطوب کننده چه سودی می‌توان برد؟

استفاده از مرطوب کننده چه کمکی به پوست دست و ناخن من می‌کند؟

این کاملا مشخص است که استفاده روزانه از کرم مرطوب کننده برای حفظ رطوبت پوست اهمیت بسیار زیادی دارد، اما آیا دلیل آن را می‌دانید؟ شاید ساده‌ترین پاسخی که بتوان برای این سوال پیدا کرد این است که از خشک شدن پوست جلوگیری می‌کند. اما آیا استفاده از این کرم‌ها خواص دیگری نیز دارد؟

اگر از کرم مرطوب کننده با کیفیت، به صورت روزانه استفاده کنید، پوست شما چروک‌های کمتری خواهد داشت. زمانی که چربی و رطوبت پوست شما کاهش یابد و پوست دچار خشکی شود، لایه بیرونی آن در معرض خطر خواهد بود و به این ترتیب ممکن است دچار یک التهاب مزمن خفیف شود. این التهاب قادر است باعث شکسته شدن کلاژن و تسریع پدیده پیری در پوست گردد و پیری دقیقا همان چیزی است که ما از فرار می‌کنیم.

هم‌چنین باید گفت در صورتی که از کرم‌های مرطوب کننده معتبر و مناسبی استفاده نکنیم، چروک‌های پوستی ما عمیق‌تر خواهند شد و چروک‌های عمیق به سختی از بین می‌روند. از طرف دیگر باید بدانید خشکی پوست باعث بیشتر نمایان شدن چروک‌ها می‌شود. اما واقعا شاید از خود بپرسید که مکانیزم کار یک کرم مرطوب کننده مثل کرم دست و ناخن زیتون چیست؟ یا اینکه اصلا چطور این یک کرم دست و ناخن زیتون می‌تواند از خشکی پوست جلوگیری کند؟ آیا چربی‌های دیگر مثل چربی حیوانی چنین کارایی ندارند؟

در پاسخ باید گفت که رطوبت رسانی یک کرم حرفه‌ای مثل کرم دست و ناخن زیتون نه از طریق چربی بلکه از طریق اسید هیالورونیک است. این اسید با خاصیت جاذب آب بودن خود، باعث جذب رطوبت و آب‌رسانی به پوست می‌شود. در نتیجه باید بدانید که ساخت کرم‌های معتبر بر پایه دانش و تحقیقات مختلف است.

 
 
کرم دست و ناخن
 
 

کاربرد اصلی کرم دست و ناخن زیتون چیست؟

باید بدانید که این دسته از کرم‌های مرطوب کننده، از پوسته پوسته شدن پوست شما به صورت کامل جلوگیری می‌کنند. از طرف دیگر باعث می‌شود تا پوست ما شاداب‌تر به نظر برسد. بر خلاف تصور، بیشترین آسیب در فصل زمستان به پوست وارد می‌شود. در این فصل رطوبت هوا کاهش یافته و هوا بسیار خشک است. هوای خشک بیشتر باعث کاهش رطوبت پوست و چربی آن می‌گردد و گرما عامل اصلی نیست. خشکی هوا قادر است تا به صورت کامل چربی لایه بیرونی پوست را از بین ببرد که این عامل اصلی ایجاد التهاب و پوسته پوسته شدن پوست است. به همین دلیل کاربرد کرم دست و ناخن زیتون در این فصل بیشتر نمایان خواهد شد.

از طرف دیگر به دلیل اینکه ما با دست خود کارهای مختلفی انجام می‌دهیم و به سطوح مختلف دست می‌زنیم، دست بیشتر در معرض ابتلا به آلودگی یا دچار شدن به آکنه قرار دارد. کرم دست و ناخن زیتون می‌تواند در این راستا تاثیر بسزایی داشته باشد. این کرم می‌تواند باعث بهبود و یا کمتر دیده شدن آکنه پوستی شما گردد.

به صورت کلی زمانی که صحبت استفاده از کرم مرطوب کننده به میان می‌آید، بسیاری از چربی ایجاد شده روی پوست خود فراری هستند. این دسته افراد به دنبال کرم‌های سبک می‌گردند تا چربی آن را حس نکنند. کرم دست و ناخن زیتون نئودرم پوشش‌دهی بسیار سبکی دارد و در عین حال چربی و رطوبت پوست را به میزان لازم و کافی تامین می‌کند. دلیل این مساله وجود ترکیباتی منحصر به فرد است که به جای اعمال چربی مستقیم، میزان تولید چربی پوست را کنترل می‌کند.

آیا از هر کرم مرطوب کننده‌ای می‌توان استفاده کرد؟

شاید تا به اینجا بر این باور باشید که این مقاله نیز تبلیغاتی است و با خودتان بگویید که مگر محصولات مختلف مرطوب کننده چه تفاوتی با هم دارند؟ جالب است بدانید که مواد تشکیل دهنده اکثر محصولات مراقبت از پوست، شامل رتینوئید، اسید سالیسیلیک و بنزوئیل پراکسید هستند. عموما این مواد به خودی خود باعث خشکی بیشتر پوست می‌شوند!

به همین دلیل اگر از یک کرم مرغوب استفاده نکنید، در حقیقت به صورت ناخواسته خودتان باعث آسیب رساندن به پوست‌تان خواهید شد. استفاده از این کرم‌ها عوارضی همچون ایجاد التهاب، خارش، قرمزی و یا پوسته پوسته شدن پوست را به همراه خواهند داشت. اگر شما نیز به صورت ناخواسته از چنین محصولاتی استفاده کردید، باید به سرعت مصرف آن را قطع کرده و به دنبال یک برند معتبر بگردید.

شاید یافتن یک محصول معتبر همانند کرم دست زیتون نئودرم، مدت‌ها طول بکشد، اما در نهایت با یافتن یک برند معتبر، پوست شما نفسی راحت خواهد کشید! فواید استفاده از یک کرم عالی بسیار زیاد بوده و می‌تواند به سلامت پوست شما کمک شایان توجهی کند.

تنها کاربرد کرم مرطوب کننده برای دست و ناخن نیست، بلکه می‌توانید از آن روی صورت خود نیز استفاده کنید. زمانی که از این کرم روی صروت خود نیز استفاده کردید، خواهید دید که چقدر آرایش شما زیبا‌تر و بی عیب و نقص‌تر دیده خواهد شد. بر اساس توصیه پزشکان، پیش از اینکه از لوازم آرایشی سنگینی همانند کانسیلر یا پرایمر استفاده کنید، حتما باید یک لایه مرطوب کننده روی پوست خود قرار داده باشید. معمولا کرم مرطوب کننده حدود پنج دقیقه زمان می‌برد تا به صورت کامل جذب شود.

تا به اینجا متوجه خواص بسیار زیاد کرم‌های مرطوب کننده شدید، اما تنها همین نیست. به دلیل رقابتی بودن بازار، هر روزه شرکت‌های تولید کننده لوازم آرایشی بهداشتی تلاش می‌کنند تا خدماتی جدید به مشتریان خود ارائه دهند. از همین رو دنبال روش‌هایی می‌گردند تا از آن طریق بتوانند به سلامت پوست مشتریان کمک تازه‌ای بکنند.

به این ترتیب شاهد تنوع محصولات مختلف و حضور ترکیباتی جدید در کرم‌های مرطوب کننده هستیم. برخی از برند‌ها از عناصر طبیعی همچون زیتون، حنا و یا از این قبیل گیاهان استفاده می‌کنند و برخی دیگر به دنبال ویتامین‌های مختلف مثل ویتامین C رفته‌اند. به هر صورت این تنوع در نهایت به نفع پوست ما خواهد بود! پس جای نگرانی نیست!

 
 
کرم دست
 
 

روغن زیتون چه خاصیتی برای پوست و ناخن ما دارد؟

تقریبا همه ما می‌دانیم که زیتون بسیار پر‌خاصیت است اما آیا با همه خواص آن آشنا هستیم؟ اگر شما نیز جزو کسانی هستنید که از این میوه یا روغن آن در رژیم روزانه خود استفاده می‌کنید، این یعنی یک سبک زندگی سالم دارید. روغن زیتون می‌تواند به کارکرد قلب و عروق کمک شایان توجهی کند و باعث شادابی بیشتر بدن شما شود. اما آیا خواص روغن زیتون تنها محدود به میل کردن آن است؟ آیا برای سلامت پوست و ناخن موثر نیست؟

- روغن زیتون حاوی آنتی اکسیدانی قوی است.

باید بدانید که روغن زیتون یک منبع غنی از آنتی اکسیدان به شمار می‌آید. این ماده از اکسیداسیون در بافت پوستی جلوگیری می‌کند. اکسیداسیون نام فرآیندی است که محصول آن رادیکال‌های آزاد خواهند بود. رادیکال‌ آزاد نام ماده‌ای شیمیایی است که به بافت سلولی آسیب وارد می‌کنند و در بعضی موارد نیز می‌توانند باعث ایجاد سرطان شوند. در حقیقت آنتی اکسیدان این رادیکال‌های آزاد را به دام انداخته و آن‌ها را مهار می‌کند.

زمانی که روغن زیتون را روی پوست خود قرار می‌دهید، در حقیقت با پیری زودرس پوست خود مبارزه می‌کنید. در برخی موارد تحقیقات نشان دهنده این موضوع است که استفاده از روغن زیتون روی پوست، حتی از رشد سلول‌های سرطانی بر اثر تابش اشعه مضر خورشید نیز جلوگیری می‌کند. سرطان همان چیزی است که برای جلوگیری از رشد آن باید از دارو‌های مختلف شیمیایی استفاده کنیم، اما روغن این میوه کوچک آنقدر قدرتمند است که می‌تواند با رشد سرطان مبارزه کند.

دانشمندان اثر روغن زیتون را روی پوست موش‌های آزمایشگاهی امتحان کردند. آنها کمی روغن زیتون روی پوست آنها مالیدند و این موش‌ها را در معرض نور مستقیم آفتاب قرار دادند. نتایج تحقیقات همه را غافل‌گیر کرد. رشد تومور در بین موش‌هایی که روغن زیتون روی پوست خود داشتند، در مقایسه با موش‌های دیگر بسیار بسیار اندک بود. با این وجود باز هم برای یافتن خواص آنتی اکسیدان روغن زیتون باید تحقیقات بیشتری انجام داد.

- روغن زیتون حاوی ویتامین‌های محلول در چربی است

حجم زیادی از ویتامین‌های محلول در چربی را می‌توان داخل زیتون یافت. در این بین می‌توان به ویتامین‌های A,D,E و K اشاره کرد. در حقیقت تمامی این ویتامین‌های نامبرده در جهت سلامت پوست، مو و ناخن کاربرد دارند. اگر کمی به کرم‌های مختلف مرطوب کننده یا کرم دست و ناخن زیتون دقت کنید، خواهید دید اکثرا حداقل شامل یکی از این ویتامین‌ها هستند.

از گذشته دور در طب سنتی ایرانی اسلامی، از روغن زیتون حتی برای درمان پسوریازیس و اگزما استفاده می‌کردند.

- خواص آنتی باکتریال

به نظر می‌رسد که روغن زیتون حاوی مواد آنتی باکتریال است. البته تحقیقات بسیاری در این زمینه انجام شده است. اما همین تحقیقات اندک نشان دهنده این واقعیت هستند که روغن زیتون و روغن نارگیل تاثیر بسزایی بر ضد باکتری استافیلوکوکوس در پوست دارند. به هر صورت با وجود تحقیقات کم در این زمینه، باز هم از روغن زیتون برای درمان عفونت‌های باکتریایی در پوست استفاده می‌کنند. همچنین باید بدانید که روغن زیتون در درمان زخم پای دیابتی نیز بسیار موثیر است.

- اثرات مرطوب کنندگی

روغن زیتون در حقیقت جزو قوی‌ترین مرطوب کننده‌های طبیعی به شمار می‌آید. از دیرباز برای مرطوب نگه‌ داشتن پوست از روغن زیتون استفاده می‌کردند. این روغن باعث لطافت مو و کاهش شکنندگی ناخن می‌شود. همچنین گفتنی است که روغن زیتون سرشار از آهن بوده و این آهن به سرعت جذب ناخن‌های شما می‌شود. این آهن جذب شده علاوه بر تقویت و استحکام ناخن‌ها، باعث تسریح در بهبود کوتیکول‌ها نیز می‌گردد.

کرم‌های مرطوب کننده حاوی روغن زیتون چه کمکی به پوست ما می‌کنند؟

اگر تنها یک بار وارد بازار لوازم آرایشی بهداشتی شده باشید، خواهید دید که طیف گسترده‌ای از کرم‌های مرطوب کننده داخل بازار وجود دارند. برند‌های مختلفی وارد عرصه رقابت شده‌اند. به دلیل رقابتی بودن این بازار، هر برند محصولات منحصر به فرد خود را تولید می‌کند. اما آیا این تنوع به ضرر شماست؟ خیر! مصرف کننده می‌تواند بر اساس نیاز و نوع پوست خود بهترین انتخاب را داشته باشد.

به هر حال زمانی که شما لیست ترکیبات و مواد تشکیل دهنده این کرم‌ها را مطالعه کنید، با اقلام مصنوعی و شیمیایی متفاوتی رو به رو خواهید شد. قطعا اگر دانش کافی در این زمینه نداشته باشید، تحقیق در مورد تک تک این مواد کار بسیار دشوار و زمان‌بری است. از طرف دیگر با تاکید زیادی که بر اهمیت مناسب بودن کرم مرطوب کننده کردیم، قطعا قصد ندارید از یک محصول نا‌مرغوب استفاده نمایید.

از قدیم گفتند " سری که درد نمی‌کنه دستمال نمی‌بندند!"، به همین دلیل اگر دنبال دردسر‌های بعدی و مشکلات مختلف نیستید، بهتر است قدیمی‌ترین ترکیب را انتخاب کنید و آن هم روغن زیتون است. در حال حاضر برند‌های معتبر مختلفی همچون نئودرم، اقدام به تولید کرم دست و ناخن زیتون کرده‌اند. این کرم دست و ناخن زیتون از روغن طبیعی زیتون تهیه شده است. از طرفی خواص روغن زیتون نیز بر هیچ کس پوشیده نیست. به همین دلیل شاید عاقلانه‌ترین انتخاب، کرم دست و ناخن زیتون باشد.

 
 
کرم دست و ناخن نئودرم
 
 

معیار انتخاب یک کرم مرطوب کننده مرغوب چیست؟

تا به اینجا بار‌ها از عبارت " کرم مرطوب کننده مرغوب" استفاده کردیم اما واقعا چطور می‌توان یک کرم دست و ناخن مرغوب را تشخیص داد؟ چه موادی باید در ترکیبات آن وجود داشته باشند تا بتوان به آن کرم یک کرم مرغوب گفت؟ آگاهی درباره برخی از مواد تشکیل دهنده کرم‌‌های دست و ناخن می‌تواند ما را در انتخاب یک کرم مرطوب کننده مرغوب راهنمایی کنند.

- Allantoin

حضور آلانتوئین یکی از معیار‌های مهم در انتخاب کرم مرطوب کننده مرغوب است. این ماده را به صورت طبیعی در گیاهان مختلفی همانند چغندر قند، کامفری، بابونه، دانه‌های توتون گندم می‌توان یافت. جالب است بدانید که بر طبق گزارش مجله بین‌المللی سم شناسی، آلانتوئین تولید شده در آزمایشگاه از نظر شیمیایی با آلانتوئین طبیعی برابری می‌کند. آلانتوئین مصنوعی تولید شده بر اساس تحقیقات انجام شده کاملا غیر سمی بوده و استفاده از آن در محصولات آرایشی بهداشتی کاملا بلامانع است.

آلانتوئین باعث لطافت هرچه بیشتر پوست می‌شود. این ماده برای پوست‌هایی که به شدت حساس و تحریک‌پذیر هستند بسیار مناسب است و خاصیت ضد محرک دارد. علاوه بر این باید بدانید که آلانتوئین باعث افزایش آب در سلول می‌گردد و به همین دلیل در درمان زخم‌های پوستی نیز بسیار موثر است. به صورت کلی آلانتوئین خواص ضد‌پیری و ضد‌التهاب داشته و در درمان زخم‌های پوستی بسیار تاثیر دارد.

- ویتامین B5

در حقیقت ویتامین B5 را یک مرطوب کننده طبیعی پوست می‌دانند. حضور این ماده در کرم دست و صورت بسیار تاثیر داشته و باعث سلامت هرچه بیشتر پوست می‌شود. B5 میزان رطوبت روی پوست شما را تامین کرده و عملکرد لایه بیرونی پوست شما را تثبیت می‌کند. به خصوص اگر پوست شما خشک و ضخیم باشد، ویتامین B5 برای شما بسیار ضروری خواهد بود.

همچنین باید گفت که این ویتامین را به عنوان یک عامل مهم ضد‌پیری می‌شناسند. خاصیت لایه‌بردار این ویتامین باعث تولید و رشد سلول‌های جدید در سطح پوست می‌شود. در نتیجه می‌توان گفت که این ویتامین نه تنها برای پوست بلکه برای ناخن نیز بسیار مفید عمل می‌کند.

ویتامین B5 برای درمان اختلالات پوستی مزمن بسیار مفید بوده و التهابات پوستی را کاهش می‌دهد. جالب است بدانید که یکی از روش‌های درمان اگزما و خشکی پوست، مصرف ویتامین B5 است.

- ویتامین E

از همان دوران دبستان به ما یاد دادند که ویتامین E برای سلامت پوست، ناخن و موی ما بسیار مهم و ضروری است. اگر به دنبال ارتشی برای محافظت از پوست و ناخن هستید، باید بدانید که یکی از نیرو‌های مهم و کلیدی در این ارتش، ویتامین E خواهد بود. به وسیله تغذیه مناسب پوست با ویتامین E، روند پیری پوست شما به تاخیر می‌افتد. ویتامین E نیز همانند آنتی اکسیدان‌ها قادر است تا رادیکال‌های آزاد را مهار کند. همانطور که ذکر کردیم، رادیکال‌های آزاد باعث آسیب به بافت پوستی و حتی سرطان در انسان می‌شوند.

عوامل مختلف خارجی و داخلی ممکن است باعث اختلال در کلاژن سازی پوست شوند. ویتامین E سپر دفاعی در مقابل سیستم کلاژن سازی خواهد بود و این سیستم را از گزند هرگونه اختلال‌گر مصون نگه می‌دارد. جالب است بدانید که ویتامین E نیز همانند ویتامین D با قرار گرفتن در معرض نور خورشید تولید می‌شود. البته به دلیل وجود آلودگی‌های مختلف در هوا و عدم سلامت کامل لایه اوزون، باید از مکمل‌های مختلف نیز استفاده کنیم و نمی‌توان تنها به نور خورشید اکتفا کرد.

ویتامین E یکی از عوامل مهم در حفظ سلامت ناخن‌ها به خصوص کوتیکول‌های ناخن است. این ویتامین باعث تقویت ناخن‌ها شده و انعطاف‌پذیری و رشد آنها را بالا می‌برد. این یعنی با مصرف به اندازه ویتامین E، دیگر مشکل شکستن ناخن را نخواهید داشت. جالب است بدانید که تحقیقات نشان داده اند که ویتامین E و ویتامین C قادر‌اند زمان تاثیر ضد آفتاب روی پوست‌مان را افزایش دهند. این یعنی بهتر است بعد از کرم ضد آفتاب کمی از کرم‌ دست و ناخن زیتون استفاده کنید تا تاثیر ضدآفتاب شما بیشتر شود.

وجود ویتامین E در غشای سلولی می‌تواند باعث سلامت پوست شود. از طرف دیگر این ویتامین قادر است رطوبت را به اندازه کافی در بافت پوستی نگه دارد تا پوست‌ دچار خشکی نشود. باید بدانید که ویتامین E را یک آنتی اکسیدان قدرتمند می‌شناسند که خاصیت ضد‌التهابی نیز دارد. نتایج تحقیقات حتی نشان دهنده این موضوع هستند که مصرف ویتامین E می‌تواند در درمان کسانی که دچار بیماری درماتیت آتوپیک هم هستند موثر باشد. علائم این بیماری شامل قرمزی، خارش و التهاب شدید پوستی است.

در نهایت باید گفت که به دنبال کرم مرطوب کننده‌ای باشید که تمامی این مواد را کنار یکدیگر داشته باشد. به این ترتیب یک لشگر مسلح از سربازانی خواهید داشت که اصلا اجازه آسیب رسیدن به پوست شما را نمی‌دهند. در این میان شاید بتوان کرم دست و ناخن زیتون نئودرم را مثال زد که علاوه بر حضور تمامی این مواد، از پارابن نیز استفاده نکرده تا حساسیت پوستی شما را کاهش دهد.

 
 
 
پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.